Zapytaj: 535 310 310

Wyklejanie witryn

Nic tak nie przyciąga uwagi klienta z ulicy jak wyklejona witryna sklepu, zakładu,salonu, czy banku ładnym projektem graficznym. Projektujemy i realizujemy oklejanie witryn w każdej dostępnej technice. Jest to efektowne i konstruktywne zagospodarowanie wolnej przestrzeni, sprawiające intymniejszy klimat w pomieszczeniu. Można również pomyśleć o wyklejeniu różnego rodzaju ścianek, blatów, podłóg, luster, szyb i innych elementów dekoracyjnych, takich miejsc jak bary, kawiarnie, restauracje i wiele innych. O ile samemu można wykleić niewielki napis czy grafikę, o tyle nie polecalibyśmy samemu wyklejania większych powierzchni, gdyż do tego potrzebne są odpowiednie doświadczenie, sprzęt i technika. Na foliach do wyklejania może znajdować się dowolna grafika wybrana przez klienta, doskonale oddająca charakterystykę miejsca oraz chrakteryzująca się żywymi, intensywnymi kolorami. Również wielkość i kształt reklamy zależy od wizji zamawiającego.

Wyślij zapytanie na biuro@odreklamy.pl 
Do wyceny należy podać: wymiary okien, miejsce motażu, określić na jakiej wysokości znajduje się witryna np. parter, 1 piętro oraz jaką folia ma zostać wyklejona : folia OWV, folie wycinane ploterowo, folie mleczne/mrożone szkło/, folie nieprzepuszczające światła.

Witryna skleowa - wyklejanie foliami
 Materiały do wyklejania, na których pracujemy można podzielić na:
 • folie całkowicie zasłaniające światło (matowe lub z połyskiem), którymi można wyklejać zarówno całe witryny jak in krótkie informacje, typu dane firmy, godziny otwarcia
 • folie dziurkowane OWV, które przepuszczają światło od wewnątrz, natomiast na zewnątrz widoczna jest jedynie reklama (a nie wnętrze pomieszczenia)
 • folie mleczne, dające efekt zamrożonego szkła, które zasłaniają światło i tworzą nastrojowy klimat.
 • folie barwione, do wycinana ploterowego
Każdą realizację przed jej wykonaniem klient może zobaczyć w formie wizualizacji graficznej, która zwykle w 99% pokrywa się z efektem końcowym pracy.

Koszt wyklejenia witryny uzależniony jest przede wszystkim od:
 • wielkości powierzchni, która ma być wyklejona
 • kształtu powierzchni
 • miejsca jej montażu
 • materiału, z którego ma być wykonana okleina
 • ewentualnego demontażu poprzedniej okleiny, bądź przygotowania wskazanego miejsca.

Informacje dotyczące oklejania witryn i okien

Ile kosztuje opracowanie projektu graficznego okleiny?
W przypadku prostych projektów polegających jedynie na nanesieniu dostarczonej grafiki lub tekstów okna jest to koszt wliczany już w klejenie, natomiast jeśli klient oczekuje propozycji w postaci pełnokolorowych grafik wymagających pomysłu i nakładu pracy to za taki projekt liczymy średnio od 150 zł netto do kilkuset złotych. Projekt w naszym rozumieniu to wizualizacja na zdjęciu oklejanego miejsca oraz dostosowanie wizji do postaci plików produkcyjnych z których wykonywany jest wydruk. 

Ile kosztuje oklejenie okna, witryny?
Unikamy podawania ceny za metr kwadratowy bo nie jest ona miarodajna w przypadku małych jak i dużych zleceń. Zwykle podajemy cenę za kompleksową usługę oklejania, na którą składa się:
 • wykonanie zdjęcia i pomiarów
 • pomysł, projekt 2d + wizualizacja
 • opracowanie plików dukarskich lub wektorowych pod wycinanie, wydruk + zabezpieczenie druku
 • przygotowanie powierzchni do klejenia, klejenie
 • gwarancja na wydruk 
Oklejona witryna folią owv
Oklejanie witryn sklepowych Bytom

 
przykład wizualizacji i efektu końcowego po wyklejeniu okna folią OWV (dziurkowaną)