Zapytaj: 535 310 310

Druk folii samoprzylepnych

Folie samoprzylepne, na których drukujemy, cechują się dobrą przywieralnością, łatwością klejenia a przede wszystkim świetnym efektem wizualnym pełnym kolorów w fotograficznej jakości. Jeśli zależy nam na nieregularnych kształtach folii - dysponujemy możliwością cięcia po obrysie dowolnego obiektu na maszynie drukująco - tnącej.

Ze względu na przeznaczenie, folie do druku można podzielić na:

  • folie wylewana tzw. "wylewanka" - to bardzo zaawansowana i jednocześnie najdroższa folia na rynku, o bardzo dużych właściwościach plastycznych. Pod wpływem temperatury jest w stanie dopasować się prakatycznie do każdego kształtu. To właśnie tej folii używamy do obklejania całych pojazdów czy też zmiany koloru.
  • folia monometyczna - najczęścej używana folia do druku solwentowego o małych właściwościach plastycznych, do klejenia witryn, płaskich powierzchni, częstokroć używana także do druku plakatów wielkoformatowych z racji niskiej ceny medium a b. dobrej jakości.
  • folia polimerowa - jest folią o teoretycznie większej trwałości od folii monomerycznej, nieco cieńsza, nadaje się także do niewielkich zagięć powierzchni.
Folia samoprzylepna